.

Turku - Abo 2011

4. srpna 2011 v 22:12 | Irbise |  Kulturní události

Finské město Turku je společně s Estonským Tallinem Evropským městem kultury 2011. Turku město na jihozápadním pobřeží Finska s bohatou historickou a kulturní tradicí. Město bylo zvoleno hlavním městem kultury pro rok 2011. Tato funkce vysoce motivuje další rozvoj města v rozmanitých kulturních aktivitách.
Mezi hlavní cíle a témata Turku 2011 patří zdraví, internacionalismus, komerční export kreativních podniků a kultura. Aktivity jsou založeny na široké definici kultury s důrazem na kulinářské umění, cvičení a zdraví, vědu a mezikulturní setkání, a také kurzy kreativního umění.
Založení Turku 2011, jako hlavního města kultury, je dlouhodobou snahou o národní a mezinárodní podporu umění a vědy hlavně v Baltické oblasti.

Na internotových stránkách věnovaných Turku a této události lze najít mnoho zajímavých informací o probíhajících akcích, kultuře, vědě, umění, ale také o městě samotném a mnoho dalšího.

Evropská města kultury - minulá i budoucí: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lawiane Lawiane | 5. srpna 2011 v 21:26 | Reagovat

Teď si vzpomínám, že jsem to na jejich stránkách četla už v zimě, když jsme tam chtěli jet. Mě tam zaujal nějaký festival středověku, či co to bylo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama