.

Viili

26. ledna 2012 v 21:20 | Irbise |  Zajímavost
Viili, nebo také viilis je typický Finský fermentovaný mléčný nápoj. Je podobný jogurtu, ale přitom to vlastně vůbec není jogurt, je hrozně moc táhavý, podobný žvýkačce. Chuť je také taková žvýkačková. A ta konzistence je nezapomenutelná. Rozhodně ho musíte vyzkoušet. Já jsem si ho dala dvakrát a bohužel mi moc k srdci nepřirostl. Radši jsem zůstala u běžných jogurtů. Co je však na viili tolik specifického, jak se vyrábí a způsoby konzumace si přečtěte dále. Jedná se o moji zprávu o viili do školy. Na konci článku také najdete různé zajímavé zdroje, ze kterých jsem čerpala.


  1. Viili
Viili je tradiční finský fermentovaný mléčný produkt původně vyráběný v létě. Viili je ve Finsku známo od počátku 19. století. Valio vyrábí viili od počátku šedesátých let 20. století. Do viili je k běžné mléčné bakteriální startovací kultuře je ještě přidána plísňová kultura obsahující Geotrichum candidum. Přítomnost plísně rostoucí na povrchu koagulovaného mléka dává produktu nezaměnitelnou charakteristickou příchuť a konzistenci oproti jiným fermentovaným mléčným výrobkům. (Valio, 2012) a (Mistry, 2004)
Tento Finský mléčný produkt s mikrobiálními kulturami je podobný jiným severským fermentovaným mléčným produktům, ale je navíc obohacen o plísňovou kulturu, která je původcem naprosto odlišné a jedinečné chuti, aroma a vzhledu. Existuje mnoho různých druhů viili na základě obsahu tuku v mléce. Nízkotučné kevytviili je vyrobeno z mléka s 2,5% tuku. Z normálního plnotučného mléka je vyrobeno viili. A smetanové viili obsahuje 12% tuku. Na trhu lze koupit přírodní viili s různým množstvím tuku, ale i s příchutí ovoce či lesních plodů. Existují také varianty se sníženým obsahem laktózy. (Valio, 2012)
Valio- Viilis


Obr. 1: Viili s příchutí, 1 kg balení.

Viili je středně kyselé fermentované mléko s aromatickou chutí a elastickou táhavou konzistencí, která se ale dá lehce krájet lžičkou. Příchuť je podobná jiným druhům podmáslí s lehce zatuchlým aroma připisovaným jedné ze startovací kultury Geotrichum candidum. Startovací kultura pro viili je složena z mezofilních laktokoků a kmenu Leuconostoc s Geotrichum candidum. Viili je vyrobeno z nehomogenizovaného mléka a houbovité plísňové vrstvy na povrchu. Růst plísně je omezen z důvodu malého množství kyslíku ve fermentační nádobě. (Valio, 2012)
Řetízkovité kmeny Lactococcus izolované z viili mají odlišný plasmidový profil. Buněčné povrchové bílkoviny složené z polypeptidů jsou spojovány s produkcí slizu. Mikrostruktura viili je tvořena sliz tvořící startovací kulturou, tvořící proteinovou vláknitou strukturu zachycující jednotlivé bakteriální buňky. Mikrobiální kultura viili tvoří sliz z polysacharidů a proteinů oproti slizu jogurtové kultury, který je z fosfor-polysacharidů. (Valio, 2012) a (Ruas-Madiedo a kol., 2006)

  1. Výroba
Standardizované nehomogenizované mléko je zahřáno na 83°C po dobu 20 až 25 minut, aby došlo ke zničení možných kontaminujících mikroorganismů. Následně je ochlazeno na 20°C a zaočkováno 3-4% startovací kulturou obsahující bakteriální Lactococcus lactis subsp. lactis, Lactococcus lactis subsp. lactis var. diacetlylactis, Leuconostoc mesenteroides subsp. cremoris a také plísňovou kulturu Geotrichum candidum. Tato směs je poté balena do kelímků a inkubována při 18 - 20°C po dobu 24 hodin a následně ochlazena když kyselost dosáhne přibližně 0,9% kyseliny mléčné. Během inkubace vystupuje tuk na povrch, kde roste plíseň, čímž je dosaženo sametového vzhledu produktu. Viili s příchutí se náhodou skládá ze tří vrstev - ovocné vrstvy vespod, koagulovaného mléka na vrchu a krémové vrstvy s plísní na povrchu. Sametová plísňová vrstva na povrchu pomáhá bránit růstu kontaminujících mikroorganismů. (Law, 1997)
Viili lze také připravit doma, kdy se na zaočkování využije hotové viili nebo přímo startovací kultura viili, kterou je možné objednat. Startovací kultura se zaočkuje do pasterovaného mléka a nechá se kultivovat 24-27 hodin při pokojové teplotě. Jako alternativu lze použít také sojové mléko, které ale není tak příznivé pro bakteriální kulturu, tudíž se nehodí k opakovanému přeočkování. (http://www.wisegeek.com/what-is-viili.htm, accessed 4.1.2012)

  1. Závěr
Viili je bohatým zdrojem bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Je výhodnou součástí zdravé stravy dětí i dospělých. (National Institute for Health and Welfare, 2012)
Viili se obvykle jí čerstvé chlazené k snídani, nebo jako svačina. Podává se samotné nebo ochucené s cukrem, skořicí, medem, zázvorem či jiným kořením. Časté jsou také kombinace s lesními plody, džemem, oříšky nebo mysli. (Nordic Recipe Archive, 2012)
Mezi další podobné tradiční produkty jako je viili patří Švédský "långfil", Norský "tottemelk" a Islandský "skyr", které ale mají odlišnou viskozitu. (Nordic Recipe Archive, 2012)

  1. Zdroje
2. Mistry, V. V. Fermented liquid milk products. In: Handbook off food and Beverage fermentation technology. (ED. Y. H. Today, L. Miller-Goddik, Å. S. Hansen, J. Josephsen, W. Nip, P. S. Stanfield and F. Toldrá) Marcel Dekker, Inc. New York, the U.S.A. 2004.
3. National Institute for Health and Welfare: Cultured milks. http://www.fineli.fi/foodclass.php?classif=fuclass&class=milkcurl&lang=en
4. Nordic Recipe Archive: Milk Products. http://www.dlc.fi/~marianna/gourmet/i_milk.htm, accessed 4.1.2012
5. Ruas-Madiedo, P., Mr. Gueimonde, C. G. Of los Reyes-Gavilán and S. Salminen. Shorts communication: Effect off exopolysaccharide isolated from "viili" one the adhesion off probiotics and pathogens to intestinal mucus. J. Dairy Sci. 89. (2355 - 2358) 2006.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katrin Katrin | 27. ledna 2012 v 7:51 | Reagovat

zvláští :-) Tak to bych ráda někdy zkusila... :D

2 Lawiane Lawiane | Web | 28. ledna 2012 v 22:56 | Reagovat

Další důvod, proč tam zase jet! :D

3 Katrin Katrin | Web | 1. února 2012 v 13:44 | Reagovat

Podle popisu bych to asi nestrčila do pusy :D Sem si na tebe vzpomněla, když sem si dávala na stránky něco málo o Kiiře Korpi, tak jestli chceš, si to zkopči. ;-)

4 halter cocktail dress halter cocktail dress | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 4:32 | Reagovat

I found this website through bing while searching for dedicated servers and I was wondering if a blade is as good as a dedicated server?
http://www.elsedress.org/mother-of-the-bride-dresses.html

5 cheap beach dresses cheap beach dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 13:38 | Reagovat

Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let alone the content!
http://www.elsedress.org

6 brides dress brides dress | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 17:22 | Reagovat

Great article, this has to be THE single best article online. thanks dude!
http://www.isdress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama