.

Jippu

26. prosince 2012 v 14:12 | Lawiane |  Hudba
Jippu, vlastním jménem Meri-Tuuli Elorinne, je sedmadvacetiletá popová zpěvačka pocházející z Helsinek. Ke zpěvu má rodinné vlohy, její otec byl operní zpěvák, a ona sama se zpívání věnuje už od dětsví.
Na cestě ke slávě pro ni byla zásadní písnička Kii, použita v roce 2005 jako soundtrack v romantické komedii FC Venus. Rok poté vydává své první debutové album Salaisuuksia, joita yksinäiset huutaa unissaan. Se druhým albem, pojmenovaným Kuka teki minusta tän naisen zaujala první místo na žebříčku finských alb.
V roce 2009 navázala spolupcáci se zpěvákem Samulim Edelmannem a splečeně vydali úspěšné album Pimeä onni, z něhož jsou známé především písně Jos sä tahdot niin a stejnojmenná Pimeä onni, které opět obsadily první místa v žebříčku oblíbenosti. V roce 2012 vyšlo její zatím poslední sólové album Väärinpäin lentävät linnut ze kterého pochází známá písnička Eva (Nukutaan kielletyllä iholla).
Mě osobně na této zpěvačce zaujal příjemně zastřený hlas a klidné melodie, které si člověk může pouštět prakticky vždycky.

Více informací na officiálním webu: jippu.fi
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fross Fross | 10. ledna 2013 v 22:10

Dík za tip ;-)

2 Fross Fross | 10. ledna 2013 v 22:33

[1]: Myslím, že jsem si tu písničku Eva oblíbila.:)Krásná finština. Nevíte kde se dají sehnat mp3?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama