.

Plánujete dovolenou? Rady a tipy (1/2) – cestujeme s CK

29. ledna 2013 v 19:54 | Lawiane |  Cestujeme do Finska
Možná je zima tím pravým časem, kdy se těšit myšlenkami na letní dovolenou a začít s jejím promýšlením. Chcete-li se letos vypravit na sever, do země tisíců jezer, mohlo by vám přijít vhod několik následujících bodů.
Nejprve je třeba rozmyslet si, zda se vydáte na vlastní pěst či se svěříte do rukou cestovní kanceláře. Osobně preferuji cestování podle svého, člověk lépe pozná atmosféru cizí země, když mu vše nepřekládá průvodce a musí v neznámých ulicích zorientovat sám. Na druhou stranu cestování po Finsku není zrovna levné, ale některým CK se poměrně dobře daří držet poměr "cena/výkon" ve výhodné pozici. A vezmou vás tak do míst, do kterých byste se sami za takový peníz těžko dostali.

Nejlépe mi z toho vycházejí následující dva zájezdy:
  • Finsko - země ticíců jezer Tento jsem absolvovala a musím chválit. Program je sice na pět dní (nepočítám cestu a jeden den prohlídky Stockholmu) docela nabitý, ale realita není vůbec tak hektická, jak se může zdát. Na první seznámení s Finskem ideální volba.
  • Do finských národních parků Poměrně specifický zájezd, který mě též láká. Dostat se do finských národních parků bez vlastního auta či autobusu CK je totiž téměř nemožné a proto je tento zájezd jedinečná možnost, jak projet tolik národních parků.
  • Vikingline - Laponsko - poslední divočina cestovní kancelář specializující se především na pěší turistiku ve Skandinávii. Nabízí velmi pěkná putování zejména skandinávským severem. O přírodu jistě nebudete mít nouzi, ale chce to trochu fyzičky a také včasnou rezervaci.
  • CK Periscope Další cestovní kancelář specializovaná na evropský sever, především Norsko a země více hornaté. Pořádají i zimní zájezdy do Laponska nebo vám zařídí ubytování či cestu přesně podle vás.
Velké CK jako je například Firo, bych vám příliš nedoporučovala, jejich zájezdy mi přijdou nepřiměřeně drahé. Sice vás na sever dopraví komfortně letecky, ale za takový nárůst v ceně by mi to nestálo.

Na konec ještě upozornění - neváhejte příliš dlouho s rezervací a zavčas se v CK informujete o volných místech, rozhodnete -li se až v květnu, je možné, že už bude obsazeno.Příště čekejte článek o tom, jak se vydat do Finska na vlastní pěst. :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama