.

Pahat pojat (2003)

3. ledna 2015 v 20:03 | Lawiane
Režie: Aleksi Mäkelä
Hrají: Peter Franzén, Jasper Pääkkönen …

Tento film mi doporučil můj finský známý a já měla za to, že jde o komedii (pokud jsem jeho komentář k tomu doporučení, který byl finsky, správně pochopila), a tak mě docela překvapilo, že csfd.cz film řadí jako krimi. Uznávám, že tam jde i o kriminální činnost, ale ta podle mého názoru zůstává jenom pozadím.

Hlavními postavami jsou čtyři bratři, jejichž matka zemřela a otec skončil v protialkoholní léčebně. Oni se tak musejí životem protloukat sami a zjišťují, že překvapivě snadný a zábavný způsob, jak si opatřit peníze, jsou krádeže. A s jídlem roste chuť, tedy nälkä kasvaa syödessä, jak říkají Finové. Vše se ale zkomplikuje, když se nejmladší bratr zamiluje. Jeho vyvolenou je jako naschvál zrovna dcera místního policejního vyšetřovatele, jehož nejdůležitějším případem jsou právě série krádeží...


Dámskou část případných diváků můžu nalákat na možnost pořádně si prohlédnout čtyři namakané polonahé Finy, přičemž jeden z nich je dobře známý Peter Franzén :-)
A fanoušky The Rasmus na konci čeká příjemné překvapení.


Film je dostupný na ulož.to ve finském znění s anglickými titulky


text: Dominika Střížková
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hëllena Hëllena | Web | 4. ledna 2015 v 13:57 | Reagovat

Hm, plakát vypadá lákavě :-D  To koťátko je takový roztomilý detail ^^

2 Verri Verri | 7. ledna 2017 v 20:41 | Reagovat

Tento popis mi trochu připomíná starší finský film Perly a svině (Helmiä ja sikoja), kde 4 bratrům zavřou otce za krádež v obchodě s alkoholem, kde byl i se syny, kteří byli pro nedostatek důkazů shledáni nevinnými. Synové dále kradou a živí se různě, jen ne poctivě. Pak se objeví jejich malá sestřička, o které zjistí, že je talentovaná a přihlásí jí do dětské superstar. Celou soutěží prochází jako nůž po másle a je jasnou favoritkou, ale ve finále zkolabuje (pokud jsem správně pochopila, tak schválně, je to součást jejich taktiky). Její bratři využijí situace a hlavní cenu ukradnou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama